Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
DİŞ HASTALIKLARI TEDAVİSİ (PERİODONTOLOJİ)

Search Our Site

Diş Eti Hastalıkları Tedavisi (Periodontoloji)

Dişeti hastalıkları uzmanlığı (periodontoloji) dişlerin ve implantların etraflarında bulunan dokuların sağlık ve hastalıktaki durumlarını inceleyen, bu dokularda meydana gelen hastalıkların teşhisi, tedavisi ve tedavi sonrasında elde edilen sağlığın korunmasını amaçlayan bir dişhekimliği dalıdır.

Dişeti hastalığının belirtileri bireyler arasında değişkenlik göstermektedir. Dişetlerinin kanaması, dişetilerinde şişlik ve kızarıklık, dişlerden kolay ayrılabilen uzaklaşan dişetleri, dişler ve dişetleri arasında iltihabi akıntı, sallanan ve giderek birbirinden uzaklaşan dişler, kötü ağız kokusu, dişeti çekilmesi, diş hassasiyeti, dişetlerinde kaşınma hissi, dişeti hastalıklarının belirtileri arasında sayılabilir. Bu belirtilerinden birisi yada birkaçı birarada görülebilir.

Teşhis ve tedavi için öncelikle detaylı bir klinik ve radyografik muayene gerekmektedir. Bu detaylı muayene sonrasında tedavi aşamaları planlanmaktadır. İlk aşama ağız hijyen eğitimi ve ultrasonik cihazlarla yapılan genel temizliktir. İkinci aşama ilk aşamada dokuların yeterli derecede iyileşmediği vakalarda diş kök yüzeyi düzleştirilmesi ve iltihabi dokuların uzaklaştırılması işlemidir. Üçüncü aşama operasyon aşaşmasıdır. Bu aşama ilk iki aşamanın yetmediği durumlarda yapılır. Bazı durumlarda 1. Aşamadan 3. Aşamaya geçiş yapılabilir. Operasyon sırasında planlamaya gore biyomateryaller (kemik tozu , membran) kullanılarak kayıp dokuların telafisi mümkün olabilmektedir.

Takip (Recall): Dişeti hastalıklarının tedavisinde en önemli aşamadır. Dişeti hastalıkları tekrarlayabilen hastalıklardır. Tedavi bitiminde hastanın periyodik olarak takibinin yapılması tekrarlama ihtimalini düşürmektedir. Takiplerde ağız hijyen değerlendirilmesi, ağızdaki restorasyonların (porselen kaplama, köprü, dolgu…vs) uyumlarının kontrolü ve gerekli ise diştaşı temizliği yapılmaktadır.

TEKNOLOJİ DİŞ
Mansurdede Mahallesi 106. Sk. No: 9 Karaman
(+90 338) 214 77 78 - bilgi@teknolojidis.com

Hafta içi ve Cumartesi günleri saat: 08.00 ile 17.30 arasında hizmet vermekteyiz.